Výhody a nevýhody binárních opcí

 
Každá mince má dvě strany a stejně tomu je i u binárních opcí. Ani tento styl obchodování není zcela bez vady. Dnes se tak podíváme na hlavní výhody a nevýhody binárních opcí. Má cenu s nimi ztrácet čas nebo je výhodnější investovat jinde?

Výhody binárních opcí

Mezi největší výhody binárních opcí patří nižší riziko. To je omezenou samotnou podstatou opčního obchodování. Již při uzavření obchodu znáte všechny podmínky a s nimi i maximální zisk a ztrátu. Obchod se vám tedy nemůže vymknout z rukou a nečekaně skončit v několikanásobné ztrátě.
Další výhodou je i malá časová náročnost. Obchody pouze zadáte a do exspirace se o ně nestaráte. Při zadávání navíc můžete využít široké škály scénářů, jenž vám jiný způsob obchodování neumožní. Zapomenout nesmíme ani na obchodování v češtině, to umožňuje broker TopOption. Výhodou jsou i nízké kapitálové nároky, ale tím již disponují i konkurenční obchodní systémy.

Nevýhody binárních opcí

Naopak nevýhodou binárních opcí je omezený zisk. Pokud se trefíte do trendu, získáte jen tolik, kolik jste na začátku viděli. Nic jiného ani na záporech není a osobně si myslím, že jistota v obchodování je rozhodně plus, i když někdy znamená nižší výdělek.